Projektas Vytauto Mačernio šimtosioms gimimo metinėms paminėti – „Matematinės lygtys Vytauto Mačernio kūryboje“

2021–ieji paskelbti Vytauto Mačernio metais, taigi birželio 10 d. – ketvirtadienį –  visi 5-ų klasių mokiniai bei jų lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos susirinko į projekto „Matematinės lygtys Vytauto Mačernio kūryboje“ pristatymą. Projektas buvo skirtas  Vytauto Mačernio  šimtosioms gimimo metinėms paminėti.

Projekto metu aktyviausios 5-ų klasių moksleivės pristatė pagrindinius faktus iš  Vytauto Mačernio gyvenimo ir kūrybos, jų dialogai skatino artimiau pažinti poetą. Buvo deklamuojamos poeto eilės, o jų fone skambėjo joms pritarianti muzika. Eiles deklamavo ir įvairius kūrinių fragmentus grojo taip pat 5-ų klasių moksleivės. Likusieji mokiniai matematines lygtis Vytauto Mačernio kūryboje bandė įžvelgti eilėraščiuose „Pasikalbėjimas su mama“, „Tėviškė“, „Į viršūnes“, „Paukščiai“, „Šešėlis“, „Saulės laikas“, kūrė šių eilėraščių iliustracijas.

Dėkojame visiems aktyviai dalyvavusiems Vytautui Mačerniui skirtoje popietėje, kūrusiems iliustracijas.

Lietuvių kalbos ir literatūros vyr. mokytoja Nijolė Narusevičiūtė

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Toma Gadeikienė