Kultūrinės edukacijos projektas ,, BIBLIOTEKA KUPRINĖJE 2013 (1)“ VILNIAUS TAIKOS PROGIMNAZIJA PROJEKTAS ,,Visa mokykla garsiai skaito – skaitau balsu ir gėriuosi‘‘

„Mažojo Princo fondas – visa Lietuva skaito vaikams” inicijavo kultūrinės edukacijos projekto „Biblioteka kuprinėje” bandomąjį etapą Vilniaus Taikos progimnazijoje šių mokslo metų vasario – gegužės mėnesiais. ,,Biblioteka kuprinėje‘‘ – „Mažojo Princo fondo” sumanytas skaitymo skatinimo projektas, kurio dėka mokiniai turi galimybę pajusti skaitymo malonumą ir pagilinti šiuolaikinės kultūros žinias.

Projekto tikslas – supažindinti jaunuosius skaitytojus su lietuvių ir pasaulio literatūra vaikams ir jaunimui, skatinti skaitymo kultūrą ir jos teikiamą naudą bei didžiulius privalumus. Pagrindinė šio edukacinio projekto nuostata – skaitinių parinkimas ir veikla, skatinanti nuolat grįžti prie skaitomų knygų ir jas aptarti, turi būti novatoriška, kūrybinga ir patraukli vaikams bei jaunimui.

Projekto ,,Visa Lietuva skaito vaikams balsu“ koordinatorės direktoriaus pavaduotoja ugdymui D. Daubarienė ir informacinio centro vedėja J. Tumas. Projekto vykdytojai: lietuvių kalbos mokytojos R. Grinaitė, R.Einorienė, R. Mikolaitytė, R. Kireilienė,  muzikos mokytoja O. Krutkevičiūtė, technologijų mokytojai V. Daubaras, B. Jarumbavičienė, L. Kamarūnienė, dalyviai – penktų – aštuntų klasių moksleiviai ir jų tėvai.

,,Mažojo Princo fondo“ projekto „Visa Lietuva skaito vaikams“ ambasadorė Loreta Sungailienė apsilankė Taikos progimnazijoje š.m. kovo 22 d. su knygomis ,,Biblioteka kuprinėje“. Į projekte dalyvaujančias klases atkeliavo spalvotos kuprinės su įvairių žanrų, skirtingų lietuvių bei pasaulio autorių knygomis. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu mokiniai ir pedagogai vykdė įvairias veiklas, kurias inspiravo skaitomų ir analizuojamų knygų tekstai, iliustracijos. Mokiniai buvo raginami skaityti kasdien ugdymo įstaigose, namuose ir kitose pasirinktose erdvėse. Knygas iš kuprinių balsu jiems taip pat skaitė pedagogai ir mokinių tėveliai. Skaitymas sudarė galimybę ir palankias sąlygas bendrauti su projekte dalyvaujančiais bendraamžiais iš Lenkijos Punsko ,,Dariaus ir Girėno“ progimnazijos.

Gegužės 28 dieną į Vilniaus Taikos progimnaziją iš Lenkijos Punsko ,,Dariaus ir Girėno“ gimnazijos atvyko 32 mokiniai ir 3 mokytojai. Mokiniai pasidalino skaitymo  patirtimi, įspūdžiais, o mokytojai su mokytojais – pedagogine patirtimi. Bendrame renginyje apibendrintos skaitymo patirtys ir pasidžiaugta kūrybinių užduočių rezultatais. Mūsų mokinai parengė svečiams programą, kūrė iliustracijas knygoms, sprendė kryžiažodžius, surengta darbų paroda ,,Kaip viskas veikia“.

Visi šiame projekto etape dalyvaujantys mokiniai ir jų mokytojai džiaugėsi kuprinėmis, knygomis ir galimybe vykdyti  projektą  „Biblioteka kuprinėje”. Jis subūrė mokinius, padėjo suprasti, kad knygų pasaulis yra įdomus ir verta  juo keliauti skaitant knygas.

 Informacinio centro vedėja Jadvyga Tumas


Komentuoti negalima