Projektai „Skaitanti mokykla“ ir „Biblioteka kuprinejė“. Literatūrinė pamoka „Skaitau Lietuvišką knygą“. SUSITIKIMAS SU RAŠYTOJU VYTAUTU RAČICKU

https://www.dropbox.com/sh/tkcc61jiutxxujq/XAgd0wbmop

Jo knygos gimsta iš širdies,
Tad prie Račicko pavardės
Visi priprato jau seniai,
Na, o labiausiai – mokiniai.

Jo personažai tokie puikūs!
Be Edvarduko ir be Zuikos,
Be Nippės ir kitų vardų
Gyventi būtų nuobodu

Vasario 27d. Vilniaus Taikos progimnazijos biblioteka pradžiugino savo jaunuosius skaitytojus susitikimu su populiariausių vaikų knygų autoriumi Vytautu Račicku, kuris atvyko su pilnu  lagaminu naujų, kvepiančių dažais knygų. Susitikimo metu mūsų mokiniai paruošė prisistatymus:

  • Įžangą „Ir knyga mane augino ir tebeaugina“ parengė Urtė Ignatavičiūė ir Kamilė Prosevičiūtė;
  • Austėja Jokštaitė skaite ištrauką iš V. Račicko knygos „Mikė ir Juozapėlis“;
  • Augustas Mirinas deklamavo J. Erlicko eilėraštį „Vasarą su Tomu Sojeriu“;
  • Ugnė Andrijauskaitė pristatė pačios parašytą knygą „Lydekos Švendrės svajonė‘‘;
  • 5a kl. Gabrielė Loveikytė  ir Julija Livickaja skaitė V. Landsbergio kūrinius;
  • akordeonu grojo Vilius Kasperavičius, 5d klasės mokinys;
  • birbyne grojo Gabrielius Šlekaitis , 6b klasės mokinys.

Vytautas  Račickas  pristatė visus savo kūrinius, papasakojo, kaip atsiranda jo knygų herojai, paskaitė ištraukų iš knygų „Gyveno kartą Lukošiukas“, „Berniukai šoka breiką“, „Mano vaikystės ledai“, „Šokoladas iki pirmadienio“, „Nebaigtas dienoraštis“ ir naujausios knygos „Aš, dviratis, pirmoji meilė ir sumuštiniai su sliekais“. Renginyje dalyvavo 1-7 klasių moksleiviai, direktoriaus pavaduotoja D. Daubarienė, mokytojos R. Einorienė, O. Rušinienė ir informacinio centro vedėja J. Tumas. Mokiniai mielai bendravo su rašytoju, pateikė daugybę klausimų, o Vytautas Račickas  kaip tikras vaikų problemų žinovas atsakinėjo kartais rimtai, kartais su humoru.

27 knygas vaikams ir jaunimui išleidęs rašytojas pasakojo, kad mėgsta rašyti apie išdykėlius ir linksmus vaikus, kad jo kūriniai paremti tikromis istorijomis iš mokyklinio gyvenimo, o knygoje „Mano vaikystės ledai“ sudėti jo paties vaikystės nuotykiai ir įvairiausi prasimanymai. Vaikai su dideliu susidomėjimu klausėsi, ką kalbėjo jų mėgstamas rašytojas. Vytautas Račickas vaikystėje visai nemanė, jog suaugęs taps žinomu rašytoju. Jis mažas būdamas labai mėgo stebėti darbus kalvėje, norėjo tapti kalviu, kaip ir jo tėvas, tačiau likimo vingiai jį nukreipė visai kita linkme. Kaip pastebėjo vienas renginio dalyvis „jis tapo knygų kalviu“. Pirmoji jo knyga „Kaip mes mylėjome  vienas kitą“ buvo skirta suaugusiems, o vėliau rašė tik mažiesiems skaitytojams. Visos jo knygos yra linksmo pobūdžio, nes liūdnomis ir nuobodžiomis knygomis vaikai nesidomėtų. Rašytojas prisipažino, kad mokykloje nebuvo moksliukas, tačiau daug skaitė ir labiausiai sekėsi lietuvių kalba. Dėl to ir pasirinko lituanistikos studijas. Svečias paragino vaikus skaityti, nes skaitantys vaikai yra labiau mąstantys, kūrybingi ir išsilavinę. Susitikimo pabaigoje visi norintys galėjo įsigyti knygų su autoriaus autografu.

Dėkodami svečiui už įdomų susitikimą, palinkėjome nepamesti kūrybinės ugnelės ir nuolat mus džiuginti vis naujais kūriniais.

Organizatoriai lietuvių kalbos mokytoja metodininkė R. Einorienė

 Informacinio centro vedėja J. Tumas


Komentuoti negalima