„Donelaitis kitaip“ – teatralizuota lietuvių literatūros pamoka, skirta K.Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms pažymėti

Naujas aplankas1

Balandžio 10 d. (ketvirtadienį)  9.50 val. (trečią pamoką) lietuvių k. mokytoja R. Mikolaitytė talkinant bibliotekos vedėjai J. Tumas ir lietuvių k. mokytojai R. Einorienei pakvietė 4a, 5a, 5b, 5c, 5d, 6a, 7a ir 8b klasių mokinius į teatralizuotą literatūros pamoką „Donelaitis kitaip“, skirtą K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti. Pamoka vyko progimnazijos aktų salėje iš ekrano žvelgiant pirmojo lietuvių grožinės literatūros pradininko atvaizdui ir scenoje skambant jo žodžiui.

Pamokos pradžioje 8c klasės mokinys Matas Sigliukas raiškiai perskaitė Just. Marcinkevičiaus poemos „Donelaitis“ ištrauką (ruošė lietuvių k. vyr. mokytoja R. Mikolaitytė). Lietuvių k. vyr. mokytoja R. Mikolaitytė skaidrėmis pristatė K. Donelaičio gyvenimą ir kūrybą. Daug dėmesio buvo skirta aplinkai, kurioje gyveno ir kūrė poetas. Visus suintrigavo Mato Sigliuko perskaityta K. Donelaičio pasakėčia „Šuo Didgalvis“. Sunkų tekstą mokinys stengėsi kuo vaizdžiau perteikti (mokytoja R. Mikolaitytė). Džiugu, kad penktokėliai puikiai suprato kūrinio temą ir pagrindinę mintį. 8b klasės mokiniai (ruošė lietuvių k. mokytoja R. Mikolaitytė) parodė literatūrinį vaizdelį „Donelaitiškas pavasaris“ (pagal K. Donelaičio „Metų“ ištrauką). Tai naujas, originalus K. Donelaičio teksto perskaitymas. Mokytojos tikslas – drauge su mokiniais poeto žodį perteikti judesiu, spalvomis ir muzika. Išradingi 8b klasės mokiniai šį sumanymą įgyvendino puikiai.

5b klasės mokinys Augustas Mirinas (ruošė lietuvių k. mokytoja metodininkė R. Einorienė) perskaitė V. Kudirkos sukurtą pasakėčią „Vilkas ir lapė“. Buvo smagu palyginti K. Donelaičio ir V. Kudirkos (kūrinio autoriaus) tekstus. Abu siekė šviesti, mokyti lietuvius. Pamokos pabaigoje mokiniai klausėsi aktoriaus Rolando Kazlo įskaitytų „Metų“ ištraukų.

Buvo galima pasigrožėti bibliotekos vedėjos J. Tumas parengta knygų parodėle ir K. Donelaičiui skirtu stendu. Džiaugiamės, kad mūsų progimnazijoje K. Donelaičio žodis skambėjo kitaip, kad buvo paminėtos jo 300-osios gimimo metinės.

                                                                                            Lietuvių k. vyr. mokytoja R. Mikolaitytė


Komentuoti negalima