Literatūros pamoka 5b netradicinėje aplinkoje – informaciniame centre – „Daug kultūrų – vienas pasakojimas“, skirta tarptautinei Vaikų knygos dienai paminėti

Lietuvių kalbos mokytoja R. Mikolaitytė 2015-04-14 vedė literatūros pamoką, skirtą tarptautinei Vaikų knygos dienai – balandžio 2-ajai – paminėti, progimnazijos informaciniame centre.

Pamokas tikslas ir uždavinys – žinoti, kad tarptautinė Vaikų knygos diena minima H. K. Anderseno gimtadienio dieną ne atsitiktinai, o pagerbiant šio žmogaus kūrybą, asmenybę. Moksleiviai suprato, kad knyga – vienintelė žmogaus draugė ir palydovė sunkiomis gyvenimo akimirkomis.

Pamokoje dalyvavo 5b klasės moksleiviai, kuriuos informacinio centro vedėja J.Tumas supažindino su 2015-ųjų metų  tarptautinės Vaikų knygos dienos šūkiu: „Daug  kultūrų – vienas pasakojimas“. Buvo rodomos skaidrės, kuriose įamžintas H. K. Anderseno gyvenimas ir kūryba. Mokytoja R. Mikolaitytė priminė moksleiviams didžio pasakininko gyvenimo faktus ir svarbiausias pasakas. Penktokai skaitė ištraukas, bandė atspėti pasakų herojus iš jų pasakytų replikų, buvo rodomos animacinių  filmų ištraukos. Jas pažiūrėję, moksleiviai pasakydavo, kokios pasakos ištraukos  ekranizaciją matė. Pamokos refleksijos metu moksleiviai sprendė kryžiažodžius iš H. K. Anderseno kūrybos.

Lietuvių kalbos mokytoja R. Mikolaitytė ir informacinio centro vedėja J. Tumas šioje netradicinėje pamokoje kvietė penktokus skaityti, lankytis bibliotekoje dažnai, ne tik minint tarptautinę Vaikų knygos dieną.

 

Lietuvių k. vyr. mokytoja R. Mikolaitytė

Informacinio centro vedėja J. Tumas

netradicine_pamoka_daug_kulturu


Komentuoti negalima