Edukacinė – pažintinė ekskursija „Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka“

2015 gegužės 14 d. 5a klasės mokiniai, klasės auklėtoja L. Kamarūnienė ir informacinio centro vedėja J. Tumas vyko  į ekskursiją Adomo Mickevičiaus Viešojoje bibliotekoje vaikų skyriuje. Vaikų skyriaus vedėja papasakojo moksleiviams apie Vaikų biblioteką, sužinojome , kad ji yra įsikūrusi buvusiuose grafų rūmuose. O bibliotekos rūsiuose Antrojo pasaulinio karo metais slėpėsi žmonės. Čia gyveno rašytoja Šatrijos Ragana, taip pat gyveno Adomas ir Marylia . Bibliotekos darbuotoja supažindino vaikus su bibliotekos taisyklėmis, paaiškino, kaip reikia elgtis atėjus į biblioteką, kaip išsirinkti knygas, kaip tinkamai elgtis su knygelėmis. Moksleiviai apžiūrėjo vaikų literatūros skyriaus patalpas , informacijos, kraštotyros  bibliotekos skyrius: „Labirintas“, „Žinių sodo takas“, „Vaikystės pieva“, kūrybinę  laboratoriją „Obelynas“, „@ viltys“ ir „Po skliautu“.

Vėliau bibliotekos darbuotoja trumpai papasakojo mokiniams, kaip knygos išdėstytos lentynose, parodė uždarus fondus. Moksleiviai bandė atidaryti. Taip ir keliavo iš vienos patalpos į kitą. Vaikai buvo nustebę knygų gausumu vienoje patalpoje. Aišku, moksleiviai iškart pastebėjo knygų parodą, „Knyga – raktas į gerą gyvenimą“, skirtą skaitytojams. Vaikai pamatė ir pavartė populiariausias vaikiškas knygas, gražiausias pasakas, apžiūrėjo iliustracijas. Ekskursijos pabaigoje kiekvienas iš vaikų bandė prisijungti ir paimti knygą. Mokiniai norėjo tapti skaitytojais. Jie sužinojo, kaip ieškoti leidinių ir reikalingos informacijos el. kataloge, duomenų bazėse. Kas išduodama į namus, ką galima skaityti vietoje? Kaip savarankiškai pasiimti ir prasitęsti leidinių grąžinimo terminą? Kada reikia mokėti delspinigius?

Ekskursija buvo užbaigiama žaidimu „Knygų Lobis“. Moksleiviai aktyviai dalyvavo, gavo po prizą. Bibliotekos darbuotoja prašė perduoti kvietimą visiems mokiniams, kad šie apsilankytų bibliotekoje, lankytųsi renginiuose, aktyviai dalyvautų bibliotekos veikloje.

Raginame visus mokinius sudalyvauti interaktyviame žaidime „Knygų Lobis“ www.knygulobis.amb.lt

Klasės auklėtoja L. Kamarūnienė ir informacinio centro vedėja J.Tumas

Edukacinė - pažintinė ekskursija Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka


Komentuoti negalima