6b klasės moksleiviai lietuvių literatūros pamokoje netradicinėje aplinkoje (A.Mickevičiaus bibliotekoje) „Alternatyvaus skaitymo technologijos“

Rugsėjo 18 d. lietuvių k. vyr. mokytoja  R. Mikolaitytė  ir informacinio centro vedėja J.Tumas pakvietė 6 b klasės moksleivius į literatūros pamoką netradicinėje aplinkoje ( A.Mickevičiaus bibliotekoje ) „Alternatyvaus skaitymo technologijos“. Rugsėjo 18 d. A. Mickevičiaus bibliotekoje – informacinio raštingumo diena – vienas iš urbanistinio skaitymo festivalio „Restant“ renginių, kiemelyje šurmuliavo literatūrinė vaistinė, kurios vienas iš stendų buvo skirtas alternatyvaus skaitymo technologijoms ir kvietė į „Ypatingų  žmonių  kliniką“. Moksleiviai apžiūrėjo ,lietė įvairius prietaisus, skirtus silpnaregiams ir  neregiams  skaityti brailio raštu. Taip pat sužinojo, kokios yra regos techninės pagalbos priemonės moksleiviams.

Literatūros pamoka ,, Alternatyvaus skaitymo technologijos“ vyko netradicinėje aplinkoje – bibliotekos  kiemelyje. Pamoką vedė lietuvių  k. vyr. mokytoja  R. Mikolaitytė  ir neregys Arvydas, kuris supažindino su brailio rašto istorija, abėcėle, rašymo, skaitymo priemonėmis, įgarsintomis knygomis. Moksleiviai galėjo brailio raštu parašyti sakinį, paliesti brailio raštu parašytas knygas, paveikslus, skirtus neregiams ir silpnaregiams. Sužinojo, kur skaitomos knygos, parašytos brailio raštu. Svarbiausia, suprato, kad neregiai skaito tas pačias knygas kaip ir regintieji, tik jos parašytos Brailio raštu. Šeštokams buvo paskirta namų užduotis – pristatyti skaitomą knygą silpnaregiams ir neregiams.

Informacinio centro vedėja J.Tumas pakvietė į bibliotekos vaikų skyrių – vieną gražiausių Vilniaus   mieste. Bibliotekos  darbuotoja supažindino su knygų salėmis, labirintu ir, svarbiausia, Lietuvos himno instaliacija „Tautiška  giesmė“. Moksleiviai buvo pakviesti įsigyti skaitytojų pažymėjimą ir apsilankyti bibliotekoje.

Esame dėkingi Tatjanai  Grigorčenkienei  (A.Mickevičiaus bibliotekos informacinių išteklių centro darbuotojai), pakvietusiai į biblioteką ir įdomią lietuvių literatūros pamoką. Moksleiviai praturtino žinias ne tik apie brailio raštą ir alternatyvaus skaitymo technologijas, bet tapo jautresni silpnaregiams ir neregiams.

Tradiciškai renginyje dalyvavo ir laidos „Penki TV“ žurnalistė Julija Zemcova. Mūsų moksleivės – Rūta Giedrytė ir Akvilė Paskačimaitė – davė interviu šiai laidai.

 

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja R.Mikolaitytė

Informacinio centro vedėja J.Tumas

Alternatyvaus skaitymo technologijos2015


Komentuoti negalima