Pirmokų ir penktokų apsilankymas bibliotekoje

Augu skaitydamas“

Vilniaus Taikos progimnazijos biblioteka pasipildė naujais skaitytojais – 2015 spalio 9 d.  mokyklos bibliotekoje apsilankė 1b  klasė. Pramokę skaityti, su savo klasės mokytoja aplankė biblioteką, kad taptų tikrais skaitytojais. Mažiesiems skaitytojams informacinio centro vedėja J.Tumas paaiškino, kur jie gali rasti vaikiškos literatūros, kaip išsirinkti knygeles.
Kad galėtų tapti tikrais skaitytojais, pirmokai turėjo susipažinti su elgesio bibliotekoje taisyklėmis. Vaikai apžiūrėjo bibliotekos ir skaityklos patalpas, pavartė enciklopedijas, knygas. Buvo supažindinti su knygų išdavimo ir grąžinimo tvarka, taisyklėmis. Pirmokai pasižadėjo gražiai elgtis su knygelėmis, jas  saugoti, tapti aktyviais skaitytojais.  Paskui atkeliavo pasakų herojai iš 5a klasės (Erika, Karina, Airinga, Jolanta, Akvilė, Dominyka, Dovydas, Liepa, Kamilė D.) personažai iš pasakų: Zuikis puikis, ežys, šuo, vilkas, lapė. Knygų herojai vaidino, skaitė ištraukas iš pasakų. Vaikai  kartu su pasakų herojais šoko ir dainavo.

Kiekvienam  pirmokui  buvo įteiktas skirtukas knygai  ir skaitytojo kortelė, kurioje parašyta, kada knyga buvo pradėta skaityti . Baigus skaityti knygą reikėjo, nuspalvinti  langelį. Renginimui  baigianti šį mokiniai  savarankiškai  išsirinko patinkančių  knygelių.

Penktokai bibliotekoje „Draugystė su knyga prasideda bibliotekoje“

5a, 5b, 5c, 5d klasė su liet. kalb. ir lit. mokytoja R.Kireiliene susipažino su  biblioteka, naujais žodynais, enciklopedijomis  ir informacijos paieška iš žodynų. Informacinio centro vedėja J.Tumas pasakojo vaikams apie įdomiausiu, seniausiu ir moderniausiu žodynu. Paskui mokiniai bandė susirasti knygas pagal savo pomėgius iš rekomenduojamų knygų sąrašo.

Informacinio centro vedėja J. Tumas

biblioteka


Komentuoti negalima