Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2015 lapkričio 9-15d.

2015 metų lapkričio 9 dieną prasideda 19-oji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Vilniaus Taikos progimnazijos biblioteka projekte dalyvauja vienuolikta kartą.
Kaip rašo norvegų poetas S. Mehrenas, nėra taip paprasta įvardyti draugystę. Tačiau žmonės nesiliauja mėginę. Literatūra mums siūlo draugystę su knygų herojais, draugystę tarp knygos ir skaitytojo. Šiemet Šiaurės šalių bibliotekų savaitei pasirinkta tema – draugystė. Priežasčių tam turime ne vieną.
Draugystė – vienas svarbiausių tarpusavio santykių. Mažai kas gali mums suteikti didesnį saugumo jausmą nei žinojimas, kad turi gerą draugą. Nostalgiškai prisimename vaikystę ir vaikystės draugus, kurie mums visą gyvenimą išlieka ypatingai brangūs. Gerą draugą turėti yra svarbu, bet ne ką svarbiau ir pačiam mokėti būti draugu.
O Šiaurės šalių bibliotekų savaitės dėka mūsų draugystė tik dar akivaizdesnė. Mes susiburiame į bendrą garsinio skaitymo renginį skaityti Šiaurės šalių literatūros. O tai, kad prie mūsų aktyviai prisideda ir Baltijos šalys, liudija apie stiprią Šiaurės ir Baltijos šalių draugystę.
Jaunimui skirtas tekstas pasirinktas iš novelių rinkinio Skriv i Sanden (Parašyk smėlyje), kuriame gausu įvairių draugystės spalvų ir požiūrių į ją. Skaitant šias noveles apima jausmas, kad nedidukėje Farerų salų bendruomenėje visi visus pažįsta, bet nėra nė vieno, kuris žinotų viską.
Daugiau informacijos rasite www.bibliotek.org/lt/

Informacinio centro vedėja J. Tumas


Komentuoti negalima