Etnokultūros projekto „Mūsų lobynai“ Aukštaitijos regiono varžytuvės „Atverk tautos lobynų gelmes“ ir „ Tarmių lobynai“

Balandžio 21 – ketvirtadienį – mūsų progimnazijoje vyko etnokultūros projekto „Mūsų lobynai“ Aukštaitijos regiono varžytuvės „Atverk tautos lobynų gelmes“ ir „Tarmių lobynai“.

Šiuos renginius organizavo Lietuvos neformaliojo švietimo centras. Varžytuvėse „Atverk tautos lobynų gelmes“ dalyvavo penkios komandos-Kauno jaunųjų turistų centro, Kauno Palemono gimnazijos, Radviliškio rajono Šeduvos gimnazijos, Zarasų rajono Salako pagrindinės mokyklos ir Vilniaus Taikos progimnazijos komandos.

Varžytuvių komisijos pirmininkė ir renginio vedėja lietuvių literatūros ir tautosakos instituto etnologė G.KADŽYTĖ pristatė ir aptarė kiekvieną varžytuvių rungtį – komandų prisistatymo metu komandos turėjo pristatyti mokyklą, vietovę, papasakoti tarmiškai apie save ir atskleisti, kuo yra įdomūs. Labai svarbi buvo tautinio kostiumo pristatymo rungtis, kurioje kiekviena komanda turėjo ne tik pademonstruoti, bet ir aptarti regiono tautinio kostiumo ypatybes. Trečioji rungtis-dainos, šokiai, žaidimai, komandos ne tik pačios pasirodė, bet ir įtraukė kitų komandų narius. Na, o ketvirtoji rungtis – kulinarinio paveldo pristatymas – leido įsitikinti, kokie puikūs kulinarai yra aukštaičiai.

Komisijoje dalyvavo ir moksleivius vertino S.KAVALIAUSKAS – Vilniaus etninės kultūros centro direktorius, D.MOCKEVIČIUS – Vilniaus Židinio suaugusiųjų gimnazijos Neformaliojo, papildomo ir meninio ugdymo skyriaus vedėjas, A.ČEPAITIENĖ – Lietuvių kalbos instituto jaunesnioji darbuotoja ir N.MARCINKEVIČIENĖ-LLKC Etninės kultūros skyriaus Papročių ir apeigų poskyrio vadovė.

Vilniaus Taikos progimnazijai atstovavo Šeštokų  komanda, kurią ruošė lietuvių kalbos vyr. mokytoja R.Mikolaitytė ir technologijų mokytoja metodininkė B. Jarumbavičienė.

Kadangi mūsų progimnazijos moksleiviai rungėsi su aštuntokais iš Salako pagrindinės mokyklos, todėl užėmė garbingą antrąją vietą ir pasiryžo kitais metais dalyvauti tokiame puikiame renginyje.

Varžytuvėse „Tarmių lobynai“ dalyvavo moksleiviai iš Joniškio, Didžiasalio, Salako, Panevėžio mokyklų. Puikiai mokėdami savo tarmę, mums, klausytojams, suteikia didelį džiaugsmą pasiklausyti jų porinamų istorijų.

Džiaugiamės, kad mūsų progimnazijoje vyko šis regioninis renginys, mūsų vaikai tikrai pasisėmė dvasinių turtų iš tautos lobynų gelmių.

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja R. Mikolaitytė

Technologijų mokytoja metodininkė B. Jarumbavičienė

Etnokultūros projekto „Mūsų lobynai“ Aukštaitijos regiono varžytuvės „Atverk tautos lobynų gelmes“ ir „ Tarmių lobynai“

musu lobynai0001
musu lobynai0002
musu lobynai0003


Komentuoti negalima