IT konkursas „IT Manija“

  „IT manija“ – tai pirmasis viktorinos tipo konkursas, skirtas Vilniaus miesto mokyklų 5-8 klasių mokiniams, kuris vyko jau trečius metus. Konkurso tikslas – ugdyti aktyvų, kūrybingą, besidomintį informacinėmis technologijomis ir jų pritaikymo galimybėmis vaiką, tobulinti jo gebėjimus. Į veiklą įtraukiami socialiai pažeidžiamų grupių vaikai (sunkiai besiverčiančių šeimų vaikai, užsienyje užaugusių lietuvių vaikai, Lietuvoje gyvenančių užsieniečių vaikai).

Vilniaus miesto mokyklų Informacinių Technologijų konkursą „IT manija“ organizuoja patyrę, entuziastingi, turintys ilgametę darbo mokykloje patirtį informacinių technologijų pedagogai, kartu su VšĮ „Eskimo projektai“ komanda. Tai Taikos progimnazijos mokytojai N.Jasiūnaitė, Vilniaus „Ąžuolyno“ progimnazijos mokytojai I.Padvaiskaitė, I.Grinis, V.Labinas ir D.Dinsmonas; I.Jusevič iš Emilijos Pliaterytės progimnazijos; Vilniaus „Saulės“ privačios gimnazijos mokytojas G.Sereika; Vilniaus „Santaros“ gimnazijos mokytoja G.Chmilkevičienė; VGTU inžinerijos licėjaus mokytojai: T. Prakapas ir V. Pilkauskienė. Jų veiklą puikiai įvertino mokyklų bendruomenės ir Nacionalinė mokyklų vertinimo agentūra mokyklų kokybės vertinimo metu.

Konkurse mokiniai sprendė trijų rūšių užduotis užduotis, reikalaujančias bendrųjų IT žinių ir tikrinančias, ar mokiniai domisi technologijų sritimi. Pirmoje dalyje mokiniams buvo pateikta 10 užduočių, kurias turėjo atlikti per tam tikrą laiką. Antroje dalyje mokiniai dalyvavo greitųjų klausimų („Blic“) rungtyse, kurioje į klausimus atsakinėjo naudodamiesi aktyvaus atsako pulteliais „ActivExpression2“. Trečioje dalyje mokiniams buvo pateiktos individualios užduotis. Šių metų konkurso naujovė – kiekviena komanda turėjo pateikti po vieną savo užduotį. Ši konkurso dalis susilaukė didelio dalyvio susidomėjimo.

Daugiausiai taškų surinko ir konkursą laimėjo Vilniaus Taikos progimnazijos komanda „Taika“, antrieji buvo „Sauliečiai“ iš Vilniaus „Saulės“ privačios gimnazijos, trečią prizinę vietą užėmė Vilniaus Petro Vileičio progimnazijos komanda „Vileišiukai“. Nugalėtojai buvo apdovanoti vertingais prizais – bevielėmis garso kolonėlėmis ir virtualios realybės akiniais, kurias įsteigė konkursą organizavusios mokyklos, bei kvietimu apsilankyti galvosūkių kambaryje „Hakerio loftas“ ir robotikos pamokomis, kurias įsteigė VGTU inžinerijos licėjus.

Konkurso vertinimo komisiją sudarė: Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos informacinių technologijų mokytoja metodininkė Giedrė Kvizikevičienė, VGTU inžinerijos licėjaus pavaduotoja ugdymui Violeta Laurinaitienė, Vilniaus „Ąžuolyno“ progimnazijos informacinių technologijų mokytoja metodininkė Irina Padvaiskaitė, Vilniaus Taikos progimnazijos informacinių technologijų mokytoja Neringa Jasiūnaitė, UAB „System Tier“ direktorius Aleksandras Novikovas, VšĮ „Kūrybos ir inovacijų laboratorija“ direktorius Audrius Laurutis. Kol vertinimo komisija skaičiavo balus, konkurso dalyviams paskaitą apie inovatyvias ateities technologijas skaitė Lina Strelkauskienė, UAB „Telia“ Unix paslaugų valdymo padalinio vadovė.

Kalbinti konkurso organizatoriai džiaugėsi sulaukę nemažo dalyvių skaičiaus – 22 komandų. Tai parodė, kad vaikai domisi šiuolaikinėmis technologijomis ir nori savo žinias pasitikrinti viktorinoje. Komandas sudarė 4 skirtingo amžiaus mokiniai. Manau, tai tinkama komandos sudėtis, nes atlikdami užduotis mokiniai dalinasi savo patirtimi ir žiniomis. Mokykloje skirtingo amžiaus mokiniai pamokose mokosi skirtingų IT dalykų. Todėl konkurse penktokas gali patarti aštuntokui, o aštuntokas pasidalinti žiniomis su jaunesniais komandos nariais. Po renginio „Telia“ atstovė Lina Strelkauskienė prisipažino likusi maloniai nustebintas, kad konkurse buvo naudojamos išmaniosios technologijos (aktyvaus atsakymo pulteliai) ir vaikai puikiai jas valdė, nekilo nesklandumų.

„Be galo didžiuojuosi mūsų mokiniais, kurie iškovojo I-ą vietą. Mokiniai taip pat labai džiaugiasi puikiais prizais ir savo pasiekimais.“ (K. Kutiščeva)

Matematikos ir informacinių technologijų vyr. mokytoja N. Jasiūnaitė

Informacinių technologijų vyr. mokytoja K. Kutiščeva

 IT Manija


Komentuoti negalima