Kultūrinė, meninė, pažintinė veikla gegužės 28-30 d.

5b ir 5c klasės

Taip sutapo, kad paskutinę mokslo metų dieną visi mūsų mokyklos penktokai (kaip susitarę) išvyko į Kauną. 5b ir 5c ekskursijos programa buvo labai turininga. Pirmi mūsų aplankyti objektai – T. Ivanausko zoologijos muziejus ir Karo muziejus. Vėliau su gidu keliavom po Kauno  senamiestį, kėlėmės į apžvalgos aikštelę ties Aleksoto tiltu, iš kur atsivėrė nuostabi Kauno panorama. Gerokai popiet mūsų dar laukė ekskursija IX forte. Po  kaitrios saulės ir tvankaus autobuso nusileisti į forto požemius buvo tikra palaima. Berniukai labiausiai ir laukė būtent šios ekskursijos. Pasivaikščiojimas siaurais, drėgnais ir tamsiais buvusio kalėjimo koridoriais leido „pasitikrinti“ savo drąsą… Grįžome pavargę, bet daug sužinoję apie Kauno lankytinas vietas ir jų istoriją.

5b klasės auklėtoja, lietuvių k. vyr. mokytoja Ligita Varaneckienė

5c klasės auklėtoja, anglų k. ir chemijos mokytoja Asta Balčiūnaitė  

Kaunas 5bc

 

5b klasė

Gegužės 29 dieną 5b klasė praleido VU Botanikos sode Kairėnuose. Nors iš ryto dangus grasino prapliupti lietumi, visgi nusprendėme nekeisti plano – piknikas ir edukacinė pamoka  VU Botanikos sode. Ir iš tiesų, kol nuvykome, oras pasikeitė, išsigiedrijo. Pirmiausiai  surengėme priešpiečių pikniką ant žolės, žaidėme su kamuoliu. Po to su gide Rasa leidomės į „Žydinčių augalų medžioklę“. Pagal duotus sodo planus turėjome rasti kuo daugiau  žydinčių žolinių augalų, krūmų ir medžių. Po tokios gamtos  pamokos susumavus rezultatus paaiškėjo, kad daugiausiai žiedų „sumedžiojo“ Kamilė. Laikas, praleistas Botanikos sode, pralėkė labai greitai (ne taip, kaip pamokoje klasėje…) 

5b klasės auklėtoja, lietuvių k. vyr. mokytoja Ligita Varaneckienė

5b botaniko sodas

 

6a, 6b, 6c klasės

Kelionės pirmieji lankomi objektai buvo Varnių regioniniame parke išlikę Sakelių dvaro pastatų ir parko likučiai, Sakelių kapo – mauzoliejaus griuvėsiai Sklepkalnyje. Po to vykome į Telšių miškų urėdijos Žvėrinčių. Labai gaila, kad buvo karšta diena ir vilkai, stumbrai, lapės bei danieliai slėpėsi nuo kaitros miško sąžalynuose, bet pavyko pamatyti lūšis, muflonus, didįjį apuoką, ožkas bei Žvėrinčiuje nuo 2006 m. gyvenantį meškiną Timofėjų.

Kitą mūsų stotelė – Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parkas Plungės r. Edukacinės programos metu prasmingai praleidome laiką vaikščiodami labirintais, gavome daug naudingos informacijos apie geometrines figūras, jų poveikį mūsų būsenai. Programos metu šeimininkas kiekvienoje meditacinėje aikštelėje papasakojo apie jos reikšmę, paaiškino patiriamus pojūčius ir emocijas, atsakė į kilusius klausimus.

Atvykę į Kintuose esančią „Minijos“ poilsiavietę vaikai žaidė krepšinį, kepėmės dešreles, o sutemus ėjome į naktinį žygį per mišką prie marių stebėti Kuršių nerijos švyturių.

Kitą rytą po sočių pusryčių važiavome į Ventės rage įsikūrusią ornitologijos stotį. Lankėmės muziejuje ir ekskursijoje po stoties teritoriją. Daug sužinoję apie paukščių migracijas ir žiedavimą važiavome į Minijos (Mingės) kaimą,iš kurio plaukėme laivu Nemuno deltos atšakomis į Kuršių marias.

Važiuojant į Vilnių, nuotaika buvo puiki, skambėjo dainos… Grįžę vaikai namiškius nudžiugino lauktuvėmis – šviežiai rūkyta pamario žuvimi.

6a klasės auklėtoja, lietuvių kalbos vyr. mokytoja Rima Kireilienė

6b klasės auklėtoja, biologijos mokytoja metodininkė Rasa Žukauskienė

6c klasės auklėtoja, geografijos vyr. mokytoja Aušra Šidlauskienė

kultrinpaintinveiklamokyklospuslap

 

7a, 7b, 7c ir 7d klasės

Gegužės 28-29 dienomis 7a klasės moksleivės ir jų auklėtoja, technologijų vyr. mokytoja L.Kamarūnienė, 7b klasės moksleiviai ir auklėtoja, lietuvių kalbos vyr. mokytoja R. Mikolaitytė, 7c klasės moksleiviai ir Jų auklėtoja, matematikos vyr. mokytoja I. Jomantienė,7d klasės moksleiviai ir auklėtoja, matematikos vyr. mokytoja K. Martinkėnė vyko į Lenkijos sostinę Varšuvą, įsikūrusią abiejuose Vyslos krantuose.

Beveik visus mokslo metus svajojome aplankyti moderniausią Europoje technologijų muziejų – Koperniko mokslo centrą. Svajonei tapus realybe, per penkias minutes norintys išmoko groti muzikiniais instrumentais, pakilo į orą skraidančiu kilimu, atsidūrė pačiame žemės drebėjimo centre, prabilo žvėrių balsais, palygino savo jėgas su anakonda, išbandė įvairius eksperimentus ir apsilankė planetariume

Keturias valandas praleidę moderniausių Europos technologijų muziejuje kupini įspūdžių vaikščiojome  po Varšuvos senamiestį ir susipažinome  su miesto įžymybėmis – Šv. Jono krikštytojo katedra, senąja turgaus aikšte, barbakanu, karalių pilimi, Zigmanto antrojo kolona, siauriausia senamiesčio gatvele ir kitomis įžymybėmis. Svarbiausia, paskanavome varšuvietiškų ledų, kurių neatsisako nė vienas turistas.

Antrąją dieną  lankėmės įspūdingo dydžio zoologijos sode, kuriame gyvena apie 500 skirtingų rūšių gyvūnų. Vėliau vaikščiojome po vieną gražiausių Europoje parkų ir rūmų ansamblį – karališkąsias Lazienkas, kurios dar vadinamos rūmais ant vandens, o po pietų pakilome ant bibliotekos stogo, ant kurio įkurtas kerinčio grožio sodas ir kiekvienas gali pasigrožėti miesto panorama. Vakarop kupini įspūdžių patraukėme Lietuvos link.

Septintokai ir jų auklėtojos įsitikino, kad Varšuva – karališkas miestas.

Džiaugėmės galimybe pažinti, pamatyti, pajusti ir suprasti ne tik savo šalies, bet ir kaimynų papročius, tradicijas, gyvenimo būdą. Kiekviena kelionė praturtina ir „augina sparnus naujam skrydžiui“.

Jau kitais metais galvojame plaukti į kitą Baltijos krantą – Švediją.

Mes, septintokų auklėtojos, dėkingos likimui ir vaikų tėveliams, kad galime burti ir ugdyti tokį darnų septintų klasių moksleivių kolektyvą, nes ne vieną renginį ir išvyką jau esame turėję drauge ir, manome, dar aštuntoje klasėje turėsime. Bendra veikla ir vaikus, ir auklėtojas dar labiau suartina svarbiausio tikslo – tobulėjimo – siekimui.

7a klasės auklėtoja, technologijų vyr. mokytoja Laima Kamarūnienė

7b klasės auklėtoja, lietuvių kalbos vyr. mokytoja Renata Mikolaitytė

7c klasės auklėtoja, matematikos vyr. mokytoja Inga Jomantienė

7d klasės auklėtoja, matematikos ir informacinių technologijų vyr. mokytoja Katerina Martinkėnė

kelione 7tokai

 

7a klasė

7a klasė su mokytoja Daiva Kačinskiene ir auklėtoja Laima Kamarūniene gegužės 30 d. vyko į Vilniaus Universiteto botanikos sodą, esantį Neries vingyje. Dabar tai tik Universiteto Botanikos sodo Vingio filialas, nors praeityje tai buvo Karališkojo  Lukiškių dvaro dalis priklausiusi Radvilai Juodajam. Šią dvaro dalį Universiteto įkūrėjams Jėzuitams užrašė Radvilos Juodojo sūnus Stanislovas 1584 m. Dvare buvo auginami vaismedžiai, vaiskrūmiai, vynuogės, prieskoninės daržovės ir vaistažolės. Neišlikusiuose rūmuose buvo priimami aukšti svečiai, teikiami mokslo apdovanojimai. Buvo vystoma gyvulininkystė ir pienininkystė. Buvo gaminamos vaistinės tinktūros ir alus. Tinktūromis buvo prekiaujama nuo 1600 m. Šv. Jono gatvėje Jėzuitų vaistinėje. Tai buvo Farmacijos pramonės pradžia. Šiuo metu čia auga 700 rūšių augalų.

7a klasės auklėtoja, technologijų vyr. mokytoja Laima Kamarūnienė

7a

 

7b klasė

Gegužės 30 dieną 7b klasės moksleiviai, Jų auklėtoja, lietuvių kalbos vyr. mokytoja R. Mikolaitytė ir informacinio centro vedėja J. Tumas vyko į Vilniaus universitetą, kuriame  miela ekskursijos vadovė vedžiojo po senąsias universiteto sales, Baltąją bibliotekos, arba Smuglevičiaus salę, kuri mena universiteto įkūrimo laikus bei senuosius profesorius.

Septintokai sužinojo apie profesorių Lelevelį, jo mėgstamiausią salę, senąją astronomų salę bei bokštą, į kurį visi pakilo pasigrožėti Vilniaus panorama, vaikščiojome ir universiteto koridoriais, senajame kiemelyje grožėjomės  universiteto architektūra, pagrindiniame – Jonų bažnyčios bokštais bei kiemo didybe.

Džiaugiamės, jog turėjome galimybę apsilankyti senajame Vilniaus universitete bei bibliotekoje, kurioje kiekvieną balandžio 1 – ąją eksponuojamas Mažvydo „Katekizmas“.

7b klasės auklėtoja, lietuvių kalbos vyr. mokytoja Renata Mikolaitytė

biblioteka 7b

 

7c klasė 

Gegužės 30 d. 7c klasės moksleiviai kartu su savo auklėtoja Inga Jomantiene dalyvavo paaugliams skirtos romantinės dramos „Man esi viskas“ peržiūroje kino teatre Forum Cinemas Vingis. Šį filmą pastatė viena perspektyviausių Holivudo režisierių Stella Meghie pagal jamaikietės rašytojos Nicolos Yoon knygą „Viskas, viskas“. Juostos centre yra mergina vardu Medelina, kuri dėl retos ir labai pavojingos ligos 18 metų gyvena savo steriliuose namuose ir nė karto nebuvo peržengusi jų slenksčio. Tačiau jos kasdienybę supurto vaikinas Olis, kuris atsikrausto į greta esantį namą. Tarp jaunuolių užsimezga meilė. Netrukus jie supranta, kad vienas kitam jie yra viskas.

Ši kino juosta priverčia visus susimąstyti apie melą, apie gyvenimo prasmę, apie tai, kaip viskas trapu ir laikina.

7c klasės auklėtoja, matematikos vyr. mokytoja Inga Jomantienė

7c

 

7d klasė

Gegužės 30 d. 7d klasės mokiniai  kartu su auklėtoja Katerina Martinkėne buvo išvykę į Vilniaus senamiestį. Aplankė šv. Jonų varpinę užlipdami 193 laiptelius. Iš 60 m aukščio grožėjosi Vilniumi. Pavaikščiojo po seniausio Baltijos šalyse universiteto kiemelius ir savo puikią išvyką užbaigė Katedros aikštėje.

7d klasės auklėtoja, matematikos ir informacinių technologijų vyr. mokytoja Katerina Martinkėnė

7d

 

8a klasė

Gegužės 29 d. 8a klasė kartu su klasės auklėtoja, matematikos ir informacinių technologijų vyr. mokytoja Neringa Jasiūnaite, bei informacinių technologijų vyr. mokytoja Kristina Kutiščeva išvyko traukiniu į Trakus. Aplankėme Trakų pilį, pasigrožėjome kerinčiu kraštovaizdžiu, pasiplaukiojome vandens dviračiais, pavalgėme kibinų, suvaikščiojome 20 000 žingsnelių, o svarbiausia – smagiai praleidome laiką kartu.

8a klasės auklėtoja, matematikos ir informacinių technologijų vyr. mokytoja Neringa Jasiūnaitė

Trakai


Komentuoti negalima