Rekomenduojamų knygų sąrašas

Literatūros kūriniai, įtraukti į 2016 m. patvirtintas naujas Lietuvių kalbos pradinio ir Lietuvių kalbos ir literatūros pagrindinio ugdymo bendrąsias programas

„Aukso fondas“ – rekomenduojamų knygų sąrašas

 0-4 metai

  • Janosch „Panama labai graži: kaip Tigriukas ir Meškiukas keliavo į Panamą“
  • Astrid Lindgren „Lota iš pramuštgalvių gatvės“
  • Sam McBratney „Ar žinai, kaip aš tave myliu?“
  • Clive Alan „Troliai Mumiai ir kūrybos džiaugsmas“
  • M. Campanella, A. Casalis „Peliukas Lukas“

IBBY apdovanotos:

  • Rasa Joni „Žvaigždėtasis Arkliukas ir Meškiukas Panda“

4-6 metai

  • Hansas Kristianas Andersenas „Pasakos“
  • Carlo Collodi „Pinokio nuotykiai“
  • Astrid Lindgren „Emilis iš Lionebergos“
  • Alenas Aleksandras Milnas „Pūkuotuko pasaulis“
  • Astrid Lindgren „Pepė Ilgakojinė“
  • Hugh Lofting „Daktaras Dolitlis“ (knygelių serija)
  • Richard Atwater, Florence Atwater „Pono Poperio pingvinai“
  • Michael Bond „Meškiukas vardu Pedingtonas“
  • Donald Bisset „Smagiausios Pedingtono istorijos patiems mažiausiems“

IBBY apdovanotos:

  • Sigitas Poškus „Vieną kartą“
  • Alma Karosaitė ir Artūras Karosas „Asilėlis Benas žinių šaltinyje“
  • Paulina Žemgulytė ir Arūnas Prelgauskas „Kaip lelijos žydėjimas“
  • Kęstutis Kasparavičius „Dingęs paveikslas“
  • Urtė Uliūnė „Kitokia svirplelio diena“
  • Lina Žutautė „Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas“
  • Sergej Kozlov „Ežiukas rūke“

6-8 metai

  • Frances Hodgson Burnett „Mažoji princesė“
  • Tove Jansson „Troliai Mumiai“
  • Erich Kastner „Gegužės 35-oji“
  • Astrid Lindgren „Mijo, mano Mijo“
  • Astrid Lindgren „Padaužų kaimo vaikai“
  • Grey Owl „Seidžija ir jos bebrai“
  • Anne–Cath Vestly „Aštuoni vaikai, tėtė, mama ir sunkvežimis“

IBBY apdovanotos:

  • Jonas Liniauskas „Maža tamsa, arba Augimo nerimas“
  • Gintarė Adomaitytė „Vėjų miesto pasakos“
  • Kazys Jakubėnas „Kas kiemely daros“
  • Jonas Liniauskas ir Danguolė Žemaitytė „Oranžinis čiulptukas, arba Mano pirmas sandėris“
  • Frank Limen Baum „Nuostabusis Ozo šalies burtininkas“
  • Jonas Mačiukevičius „Ančiukas Krypčiukas“
  • Paulius Juodišius „Amarėlio pyragas“

 

8-10 metų

  • Edmondo De Amicis „Širdis“
  • Frances Hodgson Burnett „Paslaptingas sodas“
  • Roald Dahl „Matilda“
  • Rudyard Kipling „Džiunglių knyga“
  • Eric Knight „Lesė grįžta“
  • Astrid Lindgren „Broliai Liūtaširdžiai“
  • Astrid Lindgren „Rasmusas Klajūnas“
  • Clive Staples Lewis „Narnijos kronikos“
  • Lucy Maud Montgomery „Anė iš Žaliastogių“
  • René Goscinny ir Sempe „Mažasis Nikola“
  • Mark Twain „Tomo Sojerio nuotykiai“

IBBY apdovanotos:

  • Ramutė Skučaitė „Laiškas sekmadieniui“
  • Vytautas V. Landsbergis ir Sigutė Ach „Arklio Dominyko meilė“
  • Šarūnas Leonavičius, Aidas Marčėnas „Žmogaus žvaigždė“
  • Leonardas Gutauskas „Paskutinė Čepkelių ragana“
  • Sigutė Ach „Šuo Ambrozijus, katinėlis Purkius ir Angelo kelionė namo“
  • Christine Nöstlinger „Ateina šuo!“
  • Gintaras Beresnevičius „Kaukų šeimynėlė“
  • Edgar Valter „Puokiai“
  • Sigitas Poškus „Amalgama“
  • Vytautas V. Landsbergis „Briedis Eugenijus“
  • Urtė Uliūnė „Miegančios boružės“
  • Martynas Vainilaitis „Akivarų tiltas“ Sinnika Nopola,
  • Tiina Nopola „Šiaudinukė ir Veltinukė“
  • Sinnika Nopola, Tiina Nopola „Šiaudinukė, Veltinukė ir Lituvėnų padauža”“
  • Kęstutis Kasparavičius „Kvailos istorijos“
  • Laisvydė Šalčiūtė „Nykštuko kepurėlė“
  • Kęstutis Kasparavičius „Mažoji žiema“

 

10-12 metų

  • Charles Dickens „Oliverio Tvisto nuotykiai“
  • Charles Dickens „Kalėdų giesmė“
  • Michaelis Endė „Momo“
  • Astrid Lindgren „Ronja plėšiko duktė“
  • Ferenc Molnar „Povilo gatvės vaikai“
  • Katherine Paterson „Tiltas į Terabitiją“
  • Antoine De Saint-Exupery „Mažasis princas“
  • Eric-Emmanuel Schmitt „Nojaus sūnus“
  • Eric-Emmanuel Schmitt „Oskaras ir ponia Rožė“
  • J.R.R. Tolkien „Hobitas, arba Ten ir Atgal“

IBBY apdovanotos:

  • Skomanto (Renatos Šerelytės)„Jundos lemtis“
  • Vytautė Žilinskaitė „Tiputapė“”
  • Vytautas Račickas „Šlepetė“
  • Juozas Erlickas „Bobutė iš Paryžiaus, arba Lakštingala Zarasuose“
  • Vytautas V. Landsbergis „Rudnosiuko istorijos“
  • Ramutė Skučaitė „Lopšinė ešeriukui“
  • Bitė Vilimaitė „Čiuožyklos muzika“
  • Louis Sachar „Duobės“
  • Vilė Vėl „Parašyk man iš Afrikos“
  • André Dhôtelio „Kraštas, kurio niekada neprieisi“
  • M. Vainilaitis „Kaulo bobos apžavai“
  • M. Vainilaitis „Sidabrinė kultuvėlė” Natalie Babbitt “Amžinieji Takiai“
  • Nijolė Kepenienė „Po riestainio saule“
  • Vytautė Žilinskaitė „Nebijokė“
  • Valdemaras Kukulas „Vėjo birbynė“
  • Gendrutis Morkūnas „Blusyno pasakojimai“
  • Ulf Stark „Murkšlinas ir Turkšlinas“
  • Johanna Spyri „Heida“
  • Norton Juster „Stebuklingoji būdelė“
  • Vytautas V. Landsbergis „Varlė bunkeryje“
  • Kazys Saja „Vėjo pamušalas“
  • Vytautas V. Landsbergis „Stebuklingas Dominyko brangakmenis“

12-14 metų

  • Arthur Conan Doyle „Baskervilių šuo“
  • Ursula K. Le Guin „Žemjūrės burtininkas“
  • Harper Lee „Nežudykit strazdo giesmininko“
  • J.R.R. Tolkien „Žiedų valdovas“
  • Jules Verne „Paslaptingoji sala“

IBBY apdovanotos:

  • Ramutė Skučaitė „Takelis iš naujo“
  • Kazys Saja „Septyni miegantys broliai“
  • Maria Gripe „Nepaprasta Agnesės Sesilijos istorija“
  • Eleanora Farjeon „Mažoji siuvėja“
  • Eleanora Farjeon „Septintoji princesė“
  • Rimtautas Rimšas „Ne karibų kruizas“
  • Gendrutis Morkūnas „Grįžimo istorija“
  • Jutta Richter „Lydekos vasara“
  • Justinas Žilinskas „Gugis – girių kaukas ir žmonių draugas“
  • Gendrutis Morkūnas „Vasara su Katšuniu“
  • Melvin Burgess „Eiprilės meilė“
  • Gendrutis Morkūnas „Iš nuomšiko gyvenimo“
  • Violeta Palčinskaitė „Muzika troliui“
  • Gintarė Adomaitytė „Paklydusi pasaka“
  • Akvilina Cicėnaitė „Mano tėtis ir kiti nesusipratimai“

14-16 metų

  • Pierre Boulle „Tiltas per Kvai upę“ Victor Hugo „Vargdieniai“
  • Ana Frank „Dienoraštis“  F. Scott Fitzgerald „Didysis Getsbis“ Yann Martel „Pi gyvenimas“
  • Gonzalez-Gallego Ruben David „Balta ant juodo“

II klasei