ŠIAURĖS ŠALIŲ LITERATŪROS SAVAITĖ

2018 m. lapkričio 12–16 dienomis buvo rengiama dvidešimt antroji  Šiaurės šalių literatūros savaitė (Baltijos šalyse savaitė organizuojama 21-ą kartą). Šiais metais prie projekto prisijungė ir Vilniaus Taikos progimnazijos pradinukai. Šių metų tema – „Šiaurės herojai“.

Tikslas:

• Skatinti mokinius dalyvauti nacionaliniame projekte „Šiaurės šalių literatūros savaitė“, kurį organizavo Asociacija Norden Sąjunga, bendradarbiaujant su nacionalinėmis asociacijomis Norden.

Uždaviniai:

• Supažindinti moksleivius su Šiaurės šalimis (Suomija, Švedija, Danija), šių šalių literatūra, rašytojais bei įvairių kūrinių veikėjais.
  • Skatinti bendradarbiauti tarp klasių, diskutuojant draugystės, tolerancijos tema.
  • Ugdyti vaikų kūrybiškumą, juos įtraukiant į įvairias veiklas.

Visą savaitę 2a, 3a, 3b, 3c, 4a, 4b, 4c klasių mokiniams vyko netradicinės pamokos.  Jų metu bibliotekoje pradinukai plačiau susipažino su Šiaurės šalių literatūros autoriais, knygų veikėjais, su Šiaurės šalimis: Švedija, Suomija, Danija. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su šių šalių geografija, gamta, tradicijomis, papročiais.  Klasėse  pamokų metu atliko įvairius dailės/technologijų darbelius, papuošė savo klases, rašė rašinius, laiškus, skelbimus, sprendė kryžiažodžius ir dalyvavo kitose netradicinėse veiklose.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Alvydė Vinkevičienė