Mokiniai dalyvavo edukacinėje ekskursijoje „Muziejaus saugyklų paslaptys“

Birželio 22 d. 7f klasės mokiniai lankėsi Lietuvos nacionalinio muziejaus Istorijų namuose.  Čia jie turėjo retą galimybę liftu nusileisti į muziejaus rūsius ir apžiūrėti ne kiekvienam prieinamas etnografinių fondų saugyklas.

Edukacinės ekskursijos metu žaidimais ir patyrimais septintokai buvo skatinami diskutuoti, pažinti ir suprasti: kam reikalingi muziejai? Kokie yra jų veikimo principai? Kokia yra paveldo išsaugojimo reikšmė ir koks yra eksponatų kelias nuo patekimo į saugyklas iki eksponavimo parodose? Savarankiškai tyrinėjo ir aprašė parinktus eksponatus.

Ekskursijos pabaigoje mokiniai aplankė muziejuje veikiančią parodą „Ką slepia sarkofagas: Senovės Egipto mumijų tyrimai“ ir pamatė visas Lietuvos muziejuose saugomas mumijas ir sarkofagus.

Lietuvių kalbos mokytoja Ilona Ružaitė