Prasmingas ir įdomus susitikimas su Lina Itagaki

Gruodžio 1 d. per 4 pamoką Vilniaus Taikos progimnazijoje vyko susitikimas su rašytoja-iliustratore Lina Itagaki. Jame dalyvavo 5 c, 5 d, 6 a klasių mokiniai, direktoriaus pavaduotoja ugdymui D. Daubarienė, bibliotekininkė J. Tumas, lietuvių kalbos vyr. mokytoja R. Mikolaitytė, technologijų mokytojas metodininkas V. Daubaras ir technologijų vyr. mokytoja L. Kamarūnienė, muzikos mokytoja D. Nakutytė. Susitikimo metu rašytoja pristatė knygą „Sibiro Haiku“, kurioje pasakojama apie žydų berniuko gyvenimą Vilniaus gete. Knygoje „Grybo auksas‘‘ pasakojama apie tarpukarį ir supažindinama su skulptoriumi Vincu Grybu. Ši knyga parašyta kaip istorinis komiksas. Rašytoja pasakojo knygos kūrimo istoriją, kaip vyko į Jurbarką, kur gyveno skulptorius Vincas Grybas ir susipažino su jo anūke Rasa Grybaite. Knygoje komiksai piešti pieštuku, o tekstas rašytas ranka. Kad atitiktų tą laikmetį, autorė  ieškojo nuotraukų, pagal kurias  vėliau ir piešė. Visos knygos iliustravimas ir teksto rašymas užtruko pusantrų metų. Lina papasakojo apie „Pasiskulptūrinimo dirbtuves“. Vaikams taip pat buvo smalsu, kokia dar veikla užsiima iliustratorė, jie domėjosi, kokias kalbas ji moka. Autorė kalba japonų, rusų ir anglų kalbomis. Įdomiausia mokiniams – japonų kalba, tad mažieji domėjosi, kaip japoniškai pasisveikinti, atsisveikinti, pasiteirauti, kaip sekasi.

Ačiū autorei už įdomų pasakojimą.

Bibliotekininkė J. Tumas