Nacionalinė aplinkosaugos olimpiada 2023

2023 m. lapkričio 16 d. įvyksianti Nacionalinė aplinkosaugos olimpiada – dešimtoji, jubiliejinė EPA inicijuota olimpiada. Olimpiados ambasadorė – dainą panašiu pavadinimu „Viskas tavo rankose“ sukūrusi žinoma atlikėja Monika Marija.

Geografai į olimpiados testo klausimus įtraukė temas, susijusias su atsakingu vartojimu – pradedant požiūriu į daiktus ir energijos šaltinius, įsigyjant daiktus, domėjimąsi, iš ko tie daiktai pagaminti, ar jie perdirbami, ar gali būti pataisyti. Atsakingo vartojimo tema olimpiadoje apima ir daiktų gyvavimo ciklo ilginimą bei jų taisymą, o taip pat perdavimą į antras rankas, panaudotų daiktų įsigijimą, atsakingą atliekų šalinimą ir kitus panašius klausimus. Ši tematika neabejotinai svarbi, auklėjant jaunąją kartą, todėl Nacionalinė aplinkosaugos olimpiada vertintina kaip edukacinis renginys, kuriame laimi visi dalyvaujantieji.

Svarbu žinoti: Nuotoliniu būdu rengiama olimpiada vyks 2023 m. lapkričio 16 d. 8.00–15.00 val.

Šių metų Nacionalinės aplinkosaugos olimpiados prizas, kaip ir anksčiau, bus siejamas su greičiausiai ir tiksliausiai į testo klausimus atsakiusiu mokiniu. Jis kartu su klase bus apdovanojamas kelione autobusu į vieną įdomiausių puikiausių muziejų Lietuvoje pasirinktinai. Kelionės kryptį bus galima pasirinkti iš sąrašo: alpakų ūkis, MO muziejus, Iliuzijų muziejus, Šaltojo karo muziejus,  Energetiko ir technikos muziejus, Pinigų muziejus, Etnokosmologijos centras, Šakočių muziejus, Aviacijos muziejus.

Geografijos mokytoja metodininkė A. Šidlauskienė, vyr. mokytoja L. Sivoj