Finansinio raštingumo pamoka

Gruodžio 2 dieną Taikos progimnazijos 8f klasė turėjo finansinio raštingumo pamoką su Swedbanko atstove Rugile Butkevičiūte. Pamokos vaikai nekantriai laukė, nes tema daugeliui aktuali. Lektorės klausėsi labai susikaupę.

Banko atstovė papasakojo mokiniams apie finansinį raštingumą ir jo svarbą, apie skolinimąsi ir jo sąlygas, skatino mokytis savarankiškai planuoti savo biudžetą. Mokiniai išgirdo daug naudingos informacijos apie asmeninio biudžeto planavimą ir paskirstymą, taupymo plano svarbą, gavo patarimų, kaip taupymo planą pasidaryti ir įgyvendinti.

Rugilė pasakojo ir apie savanoriavimą banke. Ši idėja sulaukė daug susidomėjimo ir buvo aptariama net ir pasibaigus pamokai. Mokiniai sužinojo kiek laiko, kokiu metu ir nuo kokio amžiaus galima savanoriauti ir kai kurie jau dabar planuoja būsimą veiklą.

Pamokos gale vaikai gavo užduotėlę Kahoot programoje, kurioje galėjo pasitikrinti, kaip suprato gautą informaciją.

Apibendrindami pamoką mokiniai džiaugėsi, kad buvo labai įdomu ir  naudinga.

Lietuvių k. mokytoja, 8f kl. auklėtoja V. Balčiūnienė