Šiaurės šalių literatūros savaitė 2021

Tema „Svajonės ir ilgesys“

Lapkričio 15 d. Vilniaus Taikos progimnazijos informaciniame centre vyko integruota socialinio – emocinio ugdymo pamoka „Auštant“, skirta Šiaurės šalių literatūros savaitei.

Renginyje dalyvavo Brigita Urmanė Šiaurės šalių ministrų biuro patarėja „Norden“ ir Danijos rašytoja, komiksų kūrėja Tatjana Goldberg, pavaduotoja D. Daubarienė, informacinio centro vedėja J. Tumas ir 6f, 7d klasės mokiniai su mokytojomis K. Greičiene ir A. Nakutiene.

Šių metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema – „Svajonės ir ilgesys“. Kaip įprasta, Šiaurės šalių literatūros savaitė rengiama lapkritį, tamsiausiu metų laiku. Pagrindinė savaitės idėja yra labai paprasta: prie žvakių šviesos visiems kartu susibūrus skaityti knygą. https://youtu.be/bsFVRyBeeWg

Kai dalį žemės rutulio apgaubia lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome drauge. Tokia yra jau trečią dešimtmetį gyvuojančios Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja.

Tatjana Goldberg supažindino moksleivius su nepaprastai įdomia Šiaurės šalių kultūra – pristatė knygas Meik Wiking „Mažoji laimės knyga“, „HYGGE: gyvenimas pagal danus“. Dažnai sakoma, kad Danija yra laimingiausia šalis pasaulyje. Tai priklauso nuo vieno dalyko: hygge. Jis jungia visa, kas supa danus. Siūlome nors truputį prisiliesti prie danų kultūros, gyvenimo būdo. Gal mums pavyks suprasti, kodėl jie laimingi? Danijos architektūra siekia viduramžius. Iki šių dienų išlikę dainuojamieji šokiai.

Tatjana Goldberg surengė du kūrybinių dirbtuvių užsiėmimus mokiniams, parodė prezentaciją, šiek tiek vizualinės medžiagos su komiksų leidyba. Paskui mokiniai patys kūrė komiksus. Mokiniams svečiai paliko didžiulį įspūdį. Svečiams buvo įteikta dovana nuo mokyklos bendruomenės – albumas „Lietuvos pilys“.

Organizatoriai: Informacinio centro vėdėja J. Tumas ir Šiaurės Šalių ministro biuras B. Urmanė

Informacinio centro vėdėja J. Tumas