5f klasė dalyvavo geologiniame – edukaciniame žygyje „Gamtos istorijos knygą atsivertus“

Spalio 25–ąją 5f klasės moksleiviai drauge su auklėtoja, lietuvių kalbos vyr. mokytoja R. Mikolaityte bei technologijų vyr. mokytoja L. Kamarūniene dalyvavo geologiniame – edukaciniame žygyje „Gamtos istorijos knygą atsivertus“ Jiesios žemupyje Kaune.

Žygį organizavo ir vedė geologijos mokslų daktaras Jonas Šečkus bei jo žmona hidrogeologė Ramunė Šečkuvienė.

Gražuolė Jiesia, garsėjanti unikaliais skardžiais, griovomis bei atodangomis, vilioja visais metų laikais. Turėjome unikalią galimybę pasižvalgyti į atodangas iš viršaus, laipioti skardžiais, pereiti griovomis.

Geologas Jonas penktokams suprantamai, naudodamas įvairius žemėlapius bei nuotraukas atskleidė Lietuvos gamtos istorijos raidą, aiškino apie upių formavimąsi nutirpus ledynams, griovų susidarymą bei atodangų atsiradimą.

Kiekvienas sustojimas žygio metu – geologinis pasakojimas.

Penktokai Jiesios pažintiniu taku nužygiavo apie 5 km., nusileido prie upės bei lipo lapų kilimu padengtu skardžiu.

Vaikams patirtis unikali, neįkainojama, nes, grįžę iš tokio žygio, jau yra kitokie, susipažinę ne tik su geologiniais procesais, bet ir suartėję, išmokę padėti vienas kitam, pajutę bendrystę.

Šis nuostabus renginys yra KP platformoje, o mes dėkojame progimnazijos administracijai už suteiktą galimybę jame dalyvauti.

5F klasės auklėtoja, lietuvių kalbos vyr. mokytoja Renata Mikolaitytė