Popietė su rašytoja Ieva Simonaityte

2022-ieji mūsų šalyje paskelbti Klaipėdos krašto ir rašytojos Ievos Simonaitytės metais. Šia svarbia proga jaukioje progimnazijos bibliotekos aplinkoje gruodžio 14 d.  per šeštą pamoką vyko integruoto ilgalaikio lietuvių kalbos, istorijos projekto „Etnografinė Lietuva“ renginys „Tautos likimas istorijos pinklėse“ (pagal I.Simonaitytės romaną „Aukštujų Šimonių likimas“, apsakymus). Jame dalyvavo 5-8 klasių mokiniai, lietuvių kalbos, istorijos mokytojai.

Sveikindamasi su renginio dalyviais lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Nijolė Narusevičiūtė pabrėžė, kad sukanka šimtas dvidešimt penkeri metai, kai gimė ši iškili lietuvių rašytoja, autobiografinių apysakų ir romanų kūrėja. „Tai žymiausia Klaipėdos krašto gyvenimo vaizduotoja lietuvių prozoje. Ji įamžino Mažosios Lietuvos savitumą, apmąstė istorinę šio krašto lemtį, atskleidė Didžiajai Lietuvai mažai žinomos buities freską, nutapė etninių tipažų galeriją, užfiksavo senojo folkloro liekanas“, – sakė N. Narusevičiūtė.

Apie rašytojos gyvenimą, patirtus išbandymus, kūrybinį kelią, kūrinius, juose vaizduojamą pasaulį, svarbą lietuvių kultūroje, palikimą ateities kartoms renginyje pasakojo septintų klasių mokiniai. Aštuntų klasių mokiniai supažindino su romano „Aukštujų Šimonių likimas“ vaizduojamu pasauliu, garbinga Šimonių gimine ir jos likimu – nuo šlovės, garbės iki nutautėjimo ir nedidelės vilties išlikti. Aštuntokams pristačius pagrindinius veikėjus penktokai ir šeštokai skaitė kūrinio ištraukas, kuriose atsiskleidžia, kaip nyksta giminė, o su ja tauta, jos pamatinės vertybės, kaip sunku išlikti savimi sunkiose istorijos pinklėse.

Kad laikas, praleistas kartu su Ieva Simonaityte, suteiktų mokiniams daugiau džiaugsmo ir pasitenkinimo, lietuvių kalbos mokytoja Toma Gadeikienė pakvietė mokinius išbandyti laimę viktorinoje. Už teisingai atsakytus klausimus mokinių laukė prizai – siurprizai.

Lietuvių kalbos mokytoja Ilona Ružaitė

Lietuvių kalbos mokytoja Vilma Balčiūnienė