SU GIMTADIENIU, LIETUVA! SU GIMTADIENIU MUS VISUS!

Kaip tu norėtumei švęsti savo gimtadienį? Džiaugsmingai, su šeima ir krūva draugų. Kam svarbiausias tavo gimtadienis? Tėčiui, mamai, broliams ir seserims, seneliams. Ar susimąstei, kad mūsų laisvos Lietuvos gimtadienis – Vasario 16-oji – panašus į mūsų visų bendrą gimtadienį.

1918 metų vasario 16 dieną Lietuvos Nepriklausomybę paskelbė į mus panašūs žmonės: Jonas Basanavičius, Mykolas Biržiška, Aleksandras Stulginskis ir kiti. Galvodami apie žmonių norą gyventi laisvai ir savarankiškai, be svetimų valdžių ir jų sugalvotų tvarkų, šie žmonės – Nepriklausomybės Akto Signatarai – galvojo ir apie mus. Tai yra tuos, kurie gyvena ir kuria dabar, ir tuos, kurie kurs ateities Lietuvą. Tik laisvos šalies žmonės laisvai ir džiaugsmingai švenčia savo pačių gimtadienius, yra saugūs, mylimi, gerbiami, daug svajoja ir tos svajonės pildosi. Todėl šiandien ne tik valstybės šventė Vasario 16-oji –  šiandien mūsų visų bendras šaunus gimtadienis! Su gimtadieniu, LIETUVA! Pasveikinkime vieni kitus!

Ingrida Kapočienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė