Lašininio ir Kanapinio kova mūsų progimnazijoje

Š. m. kovo 5 dieną mūsų progimnazijoje organizuotos Užgavėnių linksmybės. Tiesa, jos netruko 8 dienas, kaip anksčiau pagal seną tradiciją būdavo švenčiama, bet derlius ateity turėtų būti gausus…

Nesvarbu, kad už lango balto patalo nedaug beliko, mokiniai ir mokytojai šėlo taip, kad ne vienam kaimynui pavydu buvo. Po trečios pamokos linksmybes pradėjo pradinukai, po to jas tęsė priešmokyklinukai, po ketvirtos pamokos jas užbaigė 5–8 klasių moksleiviai su mokytojais dalykininkais. Daug aistrų sukėlė Lašininio (mėsėdžio arba žiemos) ir Kanapinio (pasninko arba išsiilgto pavasario) kova, Morės (žiemos mirties demono) išskraidinimas. Kad Kanapinio pergalė būtų didesnė, išdrąsėjo net patys nedrąsiausi šokdami „Šiaudų batus“, „Oirą, oirą“ ir kitus žaidimus. Ir kaipgi kitaip, juk blynų prikirsti teks daug – kam su klasės draugais, kam su šeima bei kaimynais, juk pasninkas (gavėnia) tęsis 7 dienas.

Šventės įspūdžiais pasidalijo lietuvių kalbos vyr. mokytoja Nijolė Narusevičiūtė