Šiaurės šalių literatūros savaitė 2019

2019 lapkričio 11-17 d. Vilniaus Taikos progimnazijoje paminėta Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Jos organizatorės pradinių klasių  vyr. mokytoja A. Vinkevičienė, lietuvių kalbos vyr. mokytoja R. Mikolaitytė,  pradinių klasių mokytojos A. Skučienė, S. Molis, L. Širvaitienė, K. Žižienė, I. Labanauskienė,  ir informacinio centro vedėja J. Tumas. Pagrindinė šventės idėja – populiarinti literatūrą ir knygų skaitymą, skatinti savišvietą, organizuojant kultūros renginius bibliotekose. Šiaurės šalių literatūros savaitę sudaro dvi dalys: skaitymas vaikams „Auštant“ ir skaitymas suaugusiesiems „Temstant“.

Metų tema: „Šventės Šiaurės šalyse“.

Dalyviai: priešmokyklinė grupė „Žiniukai“, 1a, 1b, 1c, 1d, 4a, 5e mokiniai, dir. pavaduotoja D. Daubarienė.

Šventės atidarymas: informacinio centro vedėja J. Tumas pasveikino mokinius, pristatė renginių planą, kuris priminė apie A. Lindgren gimtadienį, supažindino mokinius  su Šiaurės Šalių vėliavomis. http://bibliotek.org/lt. Užsidegėme žvakes ir skaitėme  ir vaidinome tuo pačiu metu kartu su visais  šios savaitės dalyviais  kitose  Šiaurės šalyse,  Baltijos šalyse ir kitur Europoje. Taip pat lietuvių kalbos vyr. mokytoja R. Mikolaitytė  pristatė  šių metų temą – „Šventės Šiaurės šalyse“. Šia proga Šiaurės šalių bibliotekų savaitė išskirtinį dėmesį  skiria suomių literatūrai. Visą savaitę progimnazijos bibliotekoje vyko pažintis su Šiaurės šalių rašytojų knygų herojais. Pradinukai turėjo galimybę  „keliauti“ ne tik po Norvegiją, Švediją, Suomiją, Islandiją, Farerų salas, bet įdomiai ir  nuotaikingai praleisti laiką.  Nepamiršome Astridos Lindgren žodžių, ji  parašė vaikams: „Knyga, knyga ir dar kartą knyga. Niekas taip neugdo vaiko fantazijos, kaip knyga. Aš nerimauju dėl vaikų, kurie sėdi ir spokso į televizorių. Tai juos žudo. Nes vaikų galvose kuriamos fantazijos ir vaizdai daug gyvesni negu televizijoje“. 5e klasės mokiniai  vaidino  ištrauką  „Pepė Ilgakojinė švenčia gimtadienį“. 4a klasės mokiniai vaidino „Pėpė ilgakojinė einą į mokyklą“. Garsiai  skaitė  1a klasė mokytoja A. Vinkevičienė „Pepė Ilgakojinė švenčia gimtadienį“, Sven Norgvist „Petsono tortas“. Lietuvių kalbos mokytoja R. Mikolaitytė ir A. Vinkevičienė papasakojo apie Šiaurės šalis: jose  yra nesuskaičiuojama gausybė salų, nuo pačių mažiausių uolėtų šcherų iki didžiausios pasaulyje salos,  didžiulio mokinių  susidomėjimo sulaukė kūrybinės veiklos. Vyko aptarimas, herojų aprašymas, viktorinos, pristatyti tradicinių patiekalų receptai. 5c klasės moksleiviai kūrė ir pristatinėjo skaidres apie Šiaurės šalis tradicijas, kūrinių herojus įamžino piešiniuose. Buvo daug užduočių mokiniams: kuriami kryžiažodžiai, skaidrės, kaukių pristatymai.  Mokiniai buvo apdovanojami  padėkomis.

Organizatoriai:

Pradinių klasių  mokytojai