Mokykla šventė Lietuvos valstybės gimtadienį

Pasitikdama Vasario 16-ąją, Vilniaus Taikos progimnazijos bendruomenė organizavo netradicines ugdymo veiklas, kurios skatino dar kartą permąstyti ką šiandien mums reiškia Vasario 16-oji. Progimnazijos dailininkas Petras Pivoriūnas papuošė mokyklą savo pagamintomis vėliavomis ir sveikinimais, mokytojai vasario 14-ąją mobiliose grupėse pirmos pamokos metu diskutavo apie laisvės ir atsakomybės reikšmę šiomis dienomis.
Vasario 16-ąją gimnazijos bendruomenė tradiciškai dalyvavo šventinėje jaunimo eisenoje „Lietuvos valstybės keliu“. Tradiciškai susirinkę vasario 16 dieną, 10 valandą Vilniaus Katedros aikštėje, ėjome pro Signatarų namus, Didžiojo Vilniaus seimo rūmus, Aušros Vartus iki Rasų kapinių, kur pagerbėme Vasario 16-osios akto signatarų Jono Basanavičiaus, Mykolo Biržiškos ir Jono Vileišio, 1863 metų sukilimo vadų, už Tėvynės laisvę žuvusių savanorių kapus. Ėjome keliu, jungiančiu mus su Lietuvos valstybe ir jos kūrėjais.
Šiuo metu progimnazijos bendruomenė aktyviai rengiasi minėti Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį.

Istorijos ir etikos mokytojas dr. A. Bitautas