Vasario 16-osios akimirkos

Ne kartą girdėjome posakį: ,,Kokia pradžia – tokia ir pabaiga.“ Stebėdami savo mokyklos gyvenimą šią savaitę, galėtume jam tik pritarti: antradienį linksmai išviję žiemą, trečiadienį džiaugdamiesi šv. Valentino dienos siurprizais, šiandien, Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, vėl linksminamės. Be abejo, proga išskirtinė. Džiaugiamės, kad istorija mums suteikė galimybę atkurti savo valstybę. Ne tik giedame ,,Tautišką giesmę“, dainuojame tokias dainas kaip ,,Mano Vytis ir trispalvė“, ,,Sudainuokime Lietuvą“, ,,Laisvė“, šokame ,,Kepurinę“, bet ir grįžtame į patirtas praeity istorines pamokas, prisimename iškilias mūsų krašto asmenybes, be kurių sunku įsivaizduoti 1918 m. vasario 16 dieną. Suprantama, ji mums leidžia džiaugtis šiandien, viešint Seimo vicepirmininkui Pauliui Saudargui, didžiuotis ir nepamiršti, kaip maldą kartoti Justino Marcinkevičiaus dramos ,,Daukantas“ pagrindinio veikėjo istoriko Simono Daukanto žodžius: ,,Istorija yra laisvė. Turėti savo istoriją – turėti savo laisvę. Turėti laisvę – tai turėti atmintį. Atmintis – tai gyvybė. Vienintelė atmintis nepavergiama. Kol atsimeni, tol esi.“ Taigi džiaukimės šiandien, didžiuokimės rytoj, kad turime dėl ko džiaugtis, ir atminkime, kokia svarbi mums Vasario 16-oji! Su Valstybės atkūrimo diena!

Džiaugsmą bendruomenei dovanoję Vasario 16-osios išvakarėse šventės organizatoriai