Gegužės žydėjimo grožis ir minėtinos šventinės datos GEGUŽĖS KALENDORIUS

Ar yra gražesnis metų mėnuo negu gegužė? Už lango žydint obelims ir kriaušėms, skleidžiantis violetinėms ir baltoms alyvoms, o miesto grindinio pakraščiuose sužydus geltonoms lyg saulutė pienėms nušvinta mūsų širdys. Daugiau šypsomės, atsiveriame pavasario žydėjimo grožiui. O ar kada nors pavartėte gegužės mėnesio kalendorių? Nuostabu, kad čia tiek daug mūsų tautai, Europos bendruomenėms ir visam pasauliui svarbių datų. Tad apkabinkime savo mamas, pavakarokime meiliame šeimos rate,  pasidžiaukime, kad jau 20 metų esame Europos Sąjungoje, išbėkime į gimtąjį Vilnių aplankyti įvairių muziejų ir sudalyvauti gatvės muzikos šurmulyje. Atsiverskime gegužės kalendorių:

Gegužės 1d. – Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą diena

Gegužės 3 d. – Pasaulinė spaudos laisvės diena

Gegužės 5 d. – Motinos diena

Gegužės 7 d. – Spaudos atgavimo, lietuvių kalbos ir knygos diena

Gegužės 9 d. – Europos diena. Švenčiame 20-ies metų Lietuvos  narystės ES  jubiliejų

Gegužės 15 d. – Tarptautinė šeimos diena

Gegužės 17 d. – Vaiko diena

Gegužės 18 d. – Muziejų ir gatvės muzikos diena

Gegužės 19 d. – Sekminės

Gegužės 20 d. – Tarptautinė bičių diena

Gegužės 26 d. – Diena be vejos pjovimo (atgaiva vabalėliams ir lauko gėlelių žiedams 😊)

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Ingrida Kapočienė