Vasario – 16-osios minėjimas

Ketvirtadienio rytą prie Katedros varpinės bokšto susirinkę – mokiniai, jų tėveliai, mokytojai ir mokyklos administracija, ėjome jaunimo eisenoje „Lietuvos Valstybės keliu“. Pasveikinti Vilniaus miesto mero, Remigijaus Šimašiaus, kartu su didele moksleivių ir studentų minia, žygiavome pasipuošę trispalvėmis ir kita tautine atributika. Pilies gatvėje sustojome prie Signatarų namų, išklausėme šventinį pasveikinimą iš Signatarų balkono, iš kuriuo, 1918 m. vasario 16 dieną Lietuvos Tarybos nariai pasirašė Nepriklausomybės Aktą. Eidami link  Aušros Vartų sustojome prie Jono Basanavičiaus paminklo,  išklausėme trimitu atliekamos Tautiškos giesmės. Buvo gražu!  Čia 1905 m. buvo sušauktas Didysis Vilniaus Seimas. Eiseną baigėme Rasų kapinėse pagerbdami Vasario 16-osios Akto signatarus ir už Tėvynės laisvę žuvusius savanorius. Tai ypatinga Lietuvos mokyklų bendruomenių tradicija tęsiama nuo 2016 metų, sumanyta Lituanistų sambūrio ir inicijuota Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos.

Dėkojame visiems „Taikos“ progimnazijos bendruomenės dalyviams už kartu ir prasmingai paminėtą Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną.

Vasario 16-osios video filmas

Direktorioaus pavaduotoja ugdymui Audronė Jasinskienė