Mūsų septintokai Knygų mugėje

2024 m. Knygų mugės šūkis buvo ,,Pasauliu netikiu, o pasaka tikiu!”. Nors apie šiuos poetiškus žodžius parašiusį poetą Henriką Radauską mokiniai daugiau sužinos tik gimnazijoje, su 7C klasės mokiniais pabandėme tos pasakos, t.y. kultūrinių įspūdžių, paieškoti šioje mugėje. Lankėmės Jaunųjų skaitytojų, aukštųjų mokyklų leidyklų ir kitose salėse. Labai sužavėjo naujausias leidyklos ,,Nieko rimto“ O.Proislerio ,,Krabato…“ leidimas ( ,,Krabatas, arba treji metai užburtame malūne“). Šią knygą kai kurie septintokai skaito jau šiemet, o 8 klasėje nagrinėsime giliau. Pasikalbėjome ir su dailininke Sigute Ach, nes abejingai negalėjome praeiti pro jos stilingus ir jaukius atvirukus. Ilgiau sustojome prie Hario Poterio pasaulį propaguojančių naujų knygų, prie ,,Sofoklio“ ir ,,Tyto Albos“ leidyklų siūlomų knygų. O kur dar jaunųjų šaulių stende pasiūlytos užduotys ir žaidimai, Karo akademijos stendai, labiausiai turbūt dominantys vaikinus! Mugėje galima ne tik pirkti knygų, suvenyrų, bet ir pamatyti įžymių žmonių, gauti autografą, išgirsti diskusijų bei pokalbių apie kultūrą ir žmones. Štai Urtė K. gavo nuostabią dovaną iš Alfonso Eidinto – Lietuvos diplomato, istoriko ir profesoriaus. Tai naujausia jo ir dar dviejų autorių knyga apie generolą Joną Žemaitį-Vytautą. Knygoje autorius įrašė gražų palinkėjimą. Tai bus didelė paskata Urtei domėtis mūsų tautos didvyriška istorija. Visko, ką patyrėme, ir neišpasakosi. Todėl kviečiame visus kitais metais būtinai apsilankyti Knygų mugėje ir patiems atrasti savo KNYGŲ, FILMŲ, MUZIKOS PASAKĄ – T.Y. KULTŪROS INTERESŲ LAUKĄ.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ingrida Kapočienė