Kaziuko mugė, ant mokytojos lentynos tupintis zuikutis ir ŠV.KAZIMIERO DIENA

Ar matote ant mokytojos lentynos tupintį mielą zuikutį? Tai ne saulės zuikutis, o vienos mūsų pradinukės tėvelio pagamintas velykinių margučių ridenimo lovelis iš mūsų mokyklos Kaziuko mugės! Šiandien mokykloje smagiu šurmuliu, savo gamintais skanėstais ir puikiais rankdarbiais paminėjome kovo 4-ąją. Šią dieną pasitinkame ne tik pavasarį. Kovo 4-oji – tai pirmiausiai  šventojo Kazimiero diena. Šventasis Kazimieras buvo karalaitis ir gyveno XV amžiuje. Mažai kas beprisimena, kad jo brolis buvo karalius Žygimantas Senasis, apie kurio sūnų Žygimantą Augustą ir jo meilę Barborai Radvilaitei mokomės mokykloje. Šv.Kazimieras yra laikomas Lietuvos globėju, nes  Vilniuje šelpęs vargšus ir ligonius, buvęs teisingas ir išmintingas. O iš visų karalaičio Kazimiero stebuklų garsiausias, teigiama, įvykęs 1518 metais ties Polocku, kai Kazimieras, pasirodė ant balto žirgo ir perskyrė Dauguvos upės vandenį. Taip jis padėjo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenei persikelti per patvinusią upę ir sumušti didesnę maskvėnų kariuomenę. Norėdami prisiminti tautai svarbų istorinį asmenį vilniečiai jau 1604 m. pradėjo rengti iškilmingas šv.Kazimiero pagerbimo procesijas. O kur daug žmonių, ten reikalingos ir mugės! Tad mūsų smagi Kaziuko mugė šiandien – tai Vilniuje išpopuliarėjusios Kaziuko mugės mažytis pavyzdys. Saulėto ir gaivaus pavasario visiems! Laukime šv.Velykų.