Vilniaus Taikos progimnazijos 7, 8 kl. mokiniai nuo rugsėjo mėnesio dalyvavo „MOST Meaningful Open Schooling Connects Schools to Communities“ vykdomame projekte, kurio tikslas skatinti bendruomenes dalyvauti energijos taupymo ir aplinkos tausojimo projektuose.

Pasirinkome švaraus vandens projektą, kuriam mokiniai sukūrė skrajutę ir plakatą vandenvalos tema su šūkiu „Švarų gavau – švarų grąžinu!“. Taip pat buvo sukurtas ir sumontuotas vandens valymo įrenginys, kurio pagalba atlikome eksperimentus, su tikslu, kaip galėtų kiekvienas ūkio vienetas panaudotą vandenį į aplinką grąžinti maksimaliai švarų. Eksperimento metu vaikai domėjosi ir atliko bandymus, kaip mažinti kalkių kiekį vandenyje mažinant šilumos elementų energijos sąnaudas.

Vasario 3 d. vykome į Energetikos ir technikos muziejų, kuriame vyko „Prasmingas atvirasis mokymas: Mokyklos ir bendruomenės sąveika“ (MOST) baigiamasis renginys, kurio metu pristatėme savo projektą. Renginio metu susipažinome su skirtingų mokyklų atliktais projektais, bendravome ir dalinomės patirtimis.

Technologijų ir žmogaus saugos mokytojas Astikas Radžiūnas